Ordery i monety – mała rzecz, duża wartość

„Mała rzecz, a cieszy” – sztuką jest nie tylko cieszyć się z małych rzeczy, a dostrzegać w nich dużą wartość. Każdy posiada w domu przedmiot, który ma dla niego duże znaczenie. Innym trudno jest zrozumieć, jak można nadawać monecie czy znaczkom pocztowym tak sentymentalną wartość.

Numizmatyka to nauka o monetach, ale też ich kolekcjonowanie. To trend, który z przeszłości powrócił jak bumerang. Bardzo często monety przekazywane są z pokolenia na pokolenie, kolekcja jest uzupełniania o nowe egzemplarze, które nabywamy poprzez wymianę czy też zakup na targach lub sklepach. W naszej ofercie znajdziesz monety, które pozwolą Ci wzbogacić swoją kolekcję bądź rozpocząć przygodę z numizmatyką. U nas dostępne są monety nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych, przedstawiające cenione w Polsce i na świecie osobistości, a także mające symboliczny charakter. Dla miłośników sportu przygotowaliśmy monety ze sportowcami oraz upamiętniające przełomowe wydarzenia sportowe, dla historyków monety przenoszące w przeszłość, a dla zaangażowanych w świat polityki monety, które nawiązują do aktualnych wydarzeń. Są również egzemplarze pochodzące z innych krajów i kontynentów. Tak szeroka oferta daje nieograniczone możliwości wzbogacenia swojej kolekcji, a także stworzenia nowej.

Oprócz monet proponujemy ordery okolicznościowe, które z kolei są wszechobecne w środowisku wojskowym i politycznym. Każdy doskonale wie, czym jest Order Virtuti Militari czy też Order Orła Białego. Ordery przyznawane są za wybitne zasługi, jako forma uznania dla osoby lub też organizacji. Ich tradycja sięga dziejów rycerskich i arystokratycznych, przetrwała jednak do dnia dzisiejszego.

Ordery wykonujemy ze stali w technologii 3D. To pozwala nam uzyskać efekt wypukłej powierzchni, dzięki czemu order prezentuje się oryginalnie i efektownie. Każdy wykonywany jest na indywidualne zamówienie klienta, który może zaproponować swój projekt.

Ordery i monety mają bezcenną wartość dla kolekcjonera i osoby, która je otrzymuje. U nas są dostępne w wielu wariantach, a o ich wyglądzie w przeważającym stopniu decyduje klient.