Medale malowane – medal w dowolnym kolorze

Medal kojarzy nam się z kawałkiem metalu, najczęściej jest on okrągły lub kwadratowy. Standardowe medale są złote, srebrne i brązowe przyznawane kolejno za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. To klasyka, która wciąż jest aktualna, szczególnie podczas prestiżowych zawodów sportowych. W naszej ofercie znajdziesz medale malowane, czyli inne niż te, które są powszechnie znane. Mogą przybierać różne kolory i tym samym wyróżniają się oryginalną i fantazyjną formą.

Obecnie medale wręczane są nie tylko podczas rozgrywek sportowych, ale również z różnych innych okazji. Możemy wyróżnić medale okazjonalne, jubileuszowe, wojskowe i szkolne. W zależności od okoliczności przybierają różne formy, co dla nas jako producentów jest sygnałem, że powinniśmy dostosować się do zmieniających się oczekiwań i trendów. To spowodowało, że w produkcji medali korzystamy z różnych metod i technik, stosujemy nie tylko dostępne materiały, ale też wykończenia powierzchni. Oprócz grawerów proponujemy pokrycie medali farbą, dzięki czemu możemy nadać im wzór najlepiej pasujący do okoliczności.

Medale malowane farbą akrylową i emalią

Produkcja medali przebiega w kilku etapach. Klienci, którzy decydują się na medale malowane mają do wyboru dwie techniki. Pierwszą z nich jest malowanie powierzchni farbą akrylową. To technika tańsza i zdecydowanie szybsza, co powoduje, iż klient otrzymuje zamówiony produkt po upływie krótszego czasu. Jego wadą jest jednak mniejsza odporność na uszkodzenia, wykonany medal jest mniej trwały niż w przypadku drugiej metody, jaką jest malowanie emalią, która następnie jest wypalana w piecu. Efektem jest medal o dużej trwałości oraz wysokich walorach estetycznych.

Medale malowane wykonujemy z różnych materiałów. Proponujemy medale z pleksi, medale z drewna, a także medale odlewane z aluminium i cynku. Trwałość produktu zależy zatem nie tylko od techniki malowania, ale też od materiału, jaki został wybrany przez klienta.