Medale mix – miksujemy techniki i metody produkcji

Wieloletnie doświadczenie w branży uświadomiło nas w przekonaniu, iż najbardziej efektowne produkty można uzyskać jedynie dzięki odważnym decyzjom. Mając do dyspozycji szeroką paletę technik i metod produkcji, a także zaawansowane technologicznie zaplecze maszynowe i kreatywnych pracowników z wszechstronnymi umiejętnościami, możemy zrealizować unikalne oraz efektowne medale. Dużą przyjemność sprawia nam tworzenie produktów nowych, łączących ze sobą materiał z techniką wprowadzania barw i grawerem. Medale mix są zatem zbiorem produktów, w których zastosowaliśmy grafikę i teksy na produktach wykonanych z różnych materiałów.

Medale z drewna i medale plastikowe to propozycja dla klientów oczekujących produktów wysokiej jakości, wyróżniających się unikalnym i oryginalnym wzornictwem. Barwimy je przy użyciu wyłącznie farby akrylowej, co jest uwarunkowane wysoką temperaturą, jaka jest niezbędna do utrwalenia koloru przy zastosowaniu farby olejnej. W przeciwnym razie medal mógłby się stopić. Wiedza na temat metod produkcji jest wobec tego niezbędna, aby wykonać medale, które będą odznaczać się wysoką jakością i tym samym trwałością.

Medale odlewane i tłoczone dedykowane są dla osób, które cenią sobie wyjątkowo prestiżowy wygląd. Przy ich produkcji stosujemy dwie metody barwienia. Korzystają z farby olejnej, utrwalamy barwę w piecu, w którym temperatura dochodzi do 800-900 oC. Jeżeli klient decyduje się na barwienie farbą akrylową, barwa utrwalana jest na zimno. W pierwszym przypadku uzyskujemy trwalszy produkt, w drugim jednak jest on tańszy.

Dzięki tak szerokim możliwościom zawsze stajemy na wysokości zadania. Realizujemy projekty, które powstają w najbardziej kreatywnych umysłach. Jesteśmy artystami, którzy urzeczywistniają plany mniej oraz bardziej wymagających klientów. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i tworzymy zespół ludzi kreatywnych, doświadczonych i posiadających odpowiednią wiedzę na temat produkcji medali. Medal mix to oferta, w której każdy odnajdzie produkt dla siebie.